Haber Detayı
01 Aralık 2018 - Cumartesi 20:48 Bu haber 1746 kez okundu
 
Onlar Sokaktaki Dostlarımızın ‘UMUDU’
Van İpekyolu Belediyesi, Van Gölü Aktivisleri Derneği, Van pedalşör topluluğu, Van Hayvan Hakları Derneği, Van Gezgini, Erik Değdirenler ve sevenleri bugün Van çevresindeki sahipsiz hayvanları besledi.
YAŞAM Haberi
Onlar Sokaktaki Dostlarımızın ‘UMUDU’

Bir milletin büyüklüğü ve ahlaki gelişimi hayvanlara olan davranış biçimi ile değerlendirilir. (Mahatma Gandhi)

Van İpekyolu Belediyesi, Van Gölü Aktivisleri Derneği ve Başkanı Erdoğan Özel, Van pedalşör topluluğu, Van Hayvan Hakları Derneği Başkanı Muammer Takıs, Van Gezgini, Erik Değdirenler ve sevenleri grubu bugün Van çevresindeki sahipsiz hayvanları besledi.

‘KIŞ BOYUNCA DEVAM EDECEK’

Van İpekyolu Belediyesi yetkilisi, "Van ve göl çevresinde yaşayan sahipsiz hayvanlar düzenli bir şekilde görevli ekiplerce her gün beslenmektedir. 68 noktada yaşayan sahipsiz hayvanlara hergün yiyecek götüren belediyemiz ve gönüllü kuruluşların bu çalışması yaz aylarında olduğu gibi kış boyuncada devam edecektir.” Dedi.

‘ONLARIN UMUDU BİZİZ’

Erik Değdirenler ve sevenleri grubunu temsilen etkinliğe katılan Gülten Ödemiş; “ İpekyolu belediyesinin hayvanlar yönelik bu çalışmaları takdirle karşıladım. Hayvanlara, insanlara kadar değer veren ve bu etkinliğe katılan diğer gruplardaki gönüllü arkadaşlara sonsuz teşekkürler ediyorum, unutmamalıyız ki onların umudu bizleriz ” dedi.

‘BİZLER GİBİ ONLARINDA YAŞAMAYA HAKLARI VARDIR’

Vangölü Aktivistleri Derneği Başkanı Erdoğan Özel; “ İpekyolu belediyesinin sokak hayvanlarına yönelik yapmış olduğu etkinliğe bizlerde katıldık. Sokak hayvanlarını unutmayan belediye yiyecek ve su sağlıyor çok önemli buluyoruz burada olan hayvanlar ailemizin bir parçası bizlerin özellikle bu kış aylarında onları unutmamamız gerekiyor bu bizim insanı görevimiz, bizlerin nasıl yaşamaya hakları varsa onlarında yaşamaya hakları vardır bizlerde gönüllü ve aktivistler olarak elimizden geldiğince dostlarımızın yanında olmaya çalışıyoruz herkesin bu etkinliklerde bulunmasını ve destek olmalarını umut ediyoruz.’’ Dedi.

Etkinlik sokak hayvanlarına verilen su ve mamaların dağıtımından sonra yapılan hoş sohbetten sonra bu gün için son buldu.

VİDEOYU İZLEMEK İÇİN TIKLAYINIZ....

Kaynak: Editör: Muhammed Haşim
Yorumlar
Haber Yazılımı